Izvor: Nezavisne Novine, 16.Jan.2015, 19:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Banjalučanin napravio izložbu u Kataru
Svjetsko prvenstvo za rukometaše počelo je u četvrtak u Kataru, a značajan doprinos ovom događaju dao je i Banjalučanin Boris Vrhovac, koji je priredio izložbu dresova i rukometnih eksponata, koja je postavljena u "Lusail areni" u Dohi.
Vrhovac je fizioterapeut selekcije Katara i vlasnik jedne od najvećih kolekcija dresova na svijetu, koja broji oko 1.500 komada.
Njegova impresivna kolekcija privukla je pažnju i Organizacionog odbora Svjetskog prvenstva, Rukometnog >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << saveza Katara i Sportskog muzeja u Kataru, koji su odlučili da u saradnji s Vrhovcem u "Lusail areni" naprave postavku posvećenu rukometu.
"Drago mi je što se sve ovo desilo, da su ljudi zainteresovani i da su željeli i obezbijedili sredstva da to izađe u javnost. Oni su izabrali 35 dresova zemalja učesnica, a među kojim su i oni Šterbika, Balića, Hansena, Vislandera, Dušebajeav...", kazao je Vrhovac za Mondo i dodao da u svemu ovome na jedan način promoviše svoj rodni grad.
"Nekoliko TV stanica i medija iz raznih zemalja me kontaktiralo, pitaju me i pričamo o Banjaluci, kao i o Fudbalskom klubu Rekreativo, čiji sam ambasador", istakao je on.
Nastavak na Nezavisne Novine...











