BRINU O PRIRODI: Softverom U RB Klubara mere zagađenje okoline

Izvor: Kurir, 01.Jul.2013, 08:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BRINU O PRIRODI: Softverom U RB Klubara mere zagađenje okoline

BEOGRAD - Rešili da kontrolišu koliko zagađuju okolinu.

Rudarski basen „Kolubara“ od početka juna prva je kompanija u Srbiji koja za izveštavanje u oblasti zaštite životne sredine koristi specijalizovani računarski program „Tims“, što predstavlja nov pristup kontroli zagađenja.

- Korišćenjem programa „Tims“ biće kreirani izveštaji za Agenciju za zaštitu životne sredine Srbije i interni izveštaji za kompaniju. Na taj način vršićemo >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << kontrolu zagađenja, možemo da pratimo negativne uticaje, da ih smanjujemo i eliminišemo - rekao je Aleksandar Simić, rukovodilac stručnog tima za primenu ovog programa u RB „Kolubara“.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.