
Izvor: Kurir, 04.Nov.2014, 15:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BG AERODROM OBORIO REKORD: Vučić dočekao Nikolu, četirimilionitog putnika!
Dobitnik je Nikola Miljković koji danas leti za Banjaluku, koji će od premijera najverovatnije dobiti avionske karte, a od aerodroma vaučer za biznis klub. To znači da će kad god putuje moći da uđe u biznis klub, tamo ima hranu, besplatni internet...
BEOGRAD - Premijer Srbije Aleksandar Vučić danas je na Aerodromu "Nikola Tesla" dočekao četirimilionitog putnika, saopštila je vladina Kancelarija za saradnju sa medijima.
Dobitnik je Nikola Miljković koji danas >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << leti za Banjaluku. Miljković je na poklon od aerodroma Nikola Tesla dobio vuačer za Biznis klub tog preduzeća za narednu godinu a od Er Srbije dve povratne karte po izboru destinacije iz mreže letova naše nacionalne aviokompanije.
Vučić je tim povodom rekao da je ponosan na rezultat aerodroma Nikola Tesla s obzirom na to da je reč o najvećem rastu putnika u Evropi od 32 odsto.Kazao je i da je zahvaljujući tome Beograd postao meta za investitore.
On izrazio uverenje da će premijer Francuske Manuel Vals, čiji dolazak je najavljen za 6. novembar, u Srbiju dovesti predstavnike kompanija zainteresovanih za investiranje u našu zemlju.
Vučić očekuje će beogradski aerodrom u narednoj godini imati između pet i 5,5 miliona putnika i da zbog toga mora da se uradi nova pista i prošire njegovi kapaciteti.
Aerodrom "Nikola Tesla" dostigao je godišnji rekord od četiri miliona putnika i to za manje od godinu dana. Ovaj rekord dostignut je prvi put od osnivanja aerodroma 1962. godine.
(EPK/Tanjug)