BEOGRADSKI NADBISKUP SLUŽIO PONOĆKU

Izvor: Kurir, 25.Dec.2010, 16:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BEOGRADSKI NADBISKUP SLUŽIO PONOĆKU

BEOGRAD - Beogradski nadbiskup Stanislav Hočevar služio je na Badnje veče svečanu misu - ponoćku u Katedrali uznesenja blažene Device Marije u Beogradu.

"U ovoj noći punoj tajni sve vas radosno pozdravljam", rekao je Hočevar i upozorio da ljudski rod prečesto gura svoga boga u jasle.

On je istakao da se "po toj tajni svakome stanovniku zemlje otvaraju beskrajne perspektive novoga života" i dodao da je čovečanstvo i svet moguće preusmeriti "na put dobra, na put zvezda >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << i na put mira".

"Braćo i sestre očistimo svoja srca i dajmo prostora Božjoj svetlosti i svetosti", rekao je Hočevar i poručio da ni jednog građanina zemlje nebo ne odbacuje.

Prema njegovim rečima, za svako ljudsko biće, za svakoga stanovnika zemlje u jaslama leži velika radost, beskonačna nada.

"Za svakoga iskreno izrekne čežnju i molbu za njega se otvara nebo, dolazi svetlost i čuje se glas spasa", istakao je Hočevar.

Svečanoj misi u Katedrali uznesenja blažene Device Marije prisustvovali su predsednica Skupštine Srbije Slavica Đukić-Dejanović, ministar vera Bogoljub Šijaković, predstavnici Srpske pravoslavne crkve i Islamske zajednice Srbije, kao i brojni vernici.

Beogradski nadbiskup služio je od 10 časova misu u crkvi Krista Kralja u Beogradu.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.