Izvor: Kurir, 25.Dec.2010, 16:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BEOGRADSKI NADBISKUP SLUŽIO PONOĆKU
BEOGRAD - Beogradski nadbiskup Stanislav Hočevar služio je na Badnje veče svečanu misu - ponoćku u Katedrali uznesenja blažene Device Marije u Beogradu.
"U ovoj noći punoj tajni sve vas radosno pozdravljam", rekao je Hočevar i upozorio da ljudski rod prečesto gura svoga boga u jasle.
On je istakao da se "po toj tajni svakome stanovniku zemlje otvaraju beskrajne perspektive novoga života" i dodao da je čovečanstvo i svet moguće preusmeriti "na put dobra, na put zvezda >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << i na put mira".
"Braćo i sestre očistimo svoja srca i dajmo prostora Božjoj svetlosti i svetosti", rekao je Hočevar i poručio da ni jednog građanina zemlje nebo ne odbacuje.
Prema njegovim rečima, za svako ljudsko biće, za svakoga stanovnika zemlje u jaslama leži velika radost, beskonačna nada.
"Za svakoga iskreno izrekne čežnju i molbu za njega se otvara nebo, dolazi svetlost i čuje se glas spasa", istakao je Hočevar.
Svečanoj misi u Katedrali uznesenja blažene Device Marije prisustvovali su predsednica Skupštine Srbije Slavica Đukić-Dejanović, ministar vera Bogoljub Šijaković, predstavnici Srpske pravoslavne crkve i Islamske zajednice Srbije, kao i brojni vernici.
Beogradski nadbiskup služio je od 10 časova misu u crkvi Krista Kralja u Beogradu.











