BEOGRAD SLUŠA NADU MACURU: Nije bilo prejedanja za Vaskrs!

Izvor: Kurir, 21.Apr.2014, 23:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BEOGRAD SLUŠA NADU MACURU: Nije bilo prejedanja za Vaskrs!

Praznik je, kako za Kurir tvrdi dr Nada Macura iz Hitne pomoći, prošao s mnogo manje intervencija i na javnom mestu

BEOGRAD - Umerenost je vrlina.

Da li zbog kiše, koja je sprečila roštiljanje na beogradskim izletištima, nedostatka novca za obilniju trpezu ili nečeg trećeg, tek činjenica je da za Vaskrs nijedan Beograđanin nije završio u Hitnoj pomoći zbog prejedanja, što je bio čest slučaj ranijih godina.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << />
Praznik je, kako za Kurir tvrdi dr Nada Macura iz Hitne pomoći, prošao s mnogo manje intervencija i na javnom mestu u odnosu na prethodne godine.

- Slušaju se saveti doktora. Tokom praznika imali smo samo dve intervencije u crkvama zbog kolapsa. Nije bilo intervencija zbog prejedanja ili drugih stomačnih tegoba usled konzumiranja jaja i pečenja. Građani su bili umereni, a možda su tome doprinele i vremenske prilike, jer nije bilo prilika za odlazak na izletišta. U nedelju smo tokom dana imali ukupno 107 intervencija, a noćas 92, što je mnogo manje od uobičajenog broja tokom praznika - rekla je Macura.

(S. T.)

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.