Arno Gujon postao srpski državljanin

Izvor: Studio B, 11.Maj.2015, 07:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Arno Gujon postao srpski državljanin

Mladi francuski humanitarac Arno Gujon postao je srpski državljanin, a uverenje, pasoš i ličnu kartu mu je uručio ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović.

 Poznati humanitarac Gujon je potom novinarima rekao da je veoma dirnut ceremonijom i da je zahvalan Vladi Srbije, a posebno ministru Stefanoviću što su prepoznali njegov rad i uvažili želju da postane deo ovog naroda.

Gujon dolazi iz Vizija kod Grenobla u Francuskoj, odakle pomaže deci na Kosovu i Metohiji. Osnivač je francuske humanitarne organizacije "Solidarnost za Kosovo" i već 10 godina se bavi humanitarnim radom na Kosovu i Metohiji.

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.