Izvor: Blic, 07.Maj.2012, 12:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Arinera", superautomobil iz Poljske
Prošlo je nešto više od godinu dana, kada je "Arinera", radionica iz Poljske saopštila svoje namere o proizvodnji supersportskog automobila. pre nekoliko dana saopštene su i tehničke karakteristike, tako da je očigledno veoma blizu dan kada će prvi model ugledati svetlost dana na svetskoj premijeri.
Potvrđeno je da će "arineru" pokretati centralno postavljeni 6,2-litarski V8 motor, snage oko 650 KS, zbog čega se pretpostvalja da je u pitanju agregat iz "korvete", omiljenog >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << izvora snage malih automobilskih radionica.
Zahvaljujući maloj masi od oko 1.450 kilograma, "arinera" do 100 km/h ubrzava za 3,2 sekunde, dok se maksimalna brzina procenjuje na oko 335 km/h.
Šasija "arinere" izrađena je od kompozitnih materijala, a enterijer izgleda prilično moderno i originalno.
Automobil se razvija u saradnji sa "Feniks automotiv grupom", u vlasništvu legendarnoj kreatora maloserijskih superautomobila, Lijem Noblom. Procenjena vrednost primerka "arinere" je oko 150.000 evra.








