Apotekarska ustanova BG nastavlja da finansira lekare

Izvor: Kurir, 16.Jan.2013, 16:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Apotekarska ustanova BG nastavlja da finansira lekare

Apotekarska ustanova Beograd odlučila da još tri meseca nastavi da finansira 60 lekara i 100 medicinskih sestara koji su prošle godine zaposleni u beogradskim domovima zdravlja i kliničkim centrima

BEOGRAD - Apotekarska ustanova Beograd odlučila je da još tri meseca nastavi da finansira 60 lekara i 100 medicinskih sestara koji su prošle godine zaposleni u beogradskim domovima zdravlja i kliničkim centrima, rekla je gradska sekretaraka za zdravstvo >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << dr Vera Dražić.

Lekarima i sestrama ovih dana ističu šestomesečni ugovori, a nakon ove odluke ugovori će im biti produženi na još tri meseca.

"Obaveštena sam od direktorke apotekarske ustanove Beograd da je na jučerašnjem Upravnom odboru odlučeno da nastave da finansiraju ovih 60 lekara i 100 medicinskih sestara još tri meseca", rekla je dr Dražić.

Grad Beograd je prošle godine zaposlio 60 lekara i 100 medicinskih sestara u domovima zdravlja i četiri kliničko-bolnička centra, a sredstva u iznosu od 80 miliona dinara obezbeđena su od dobiti Apotekarske ustanove Beograd iz 2011. godine.

Gradska uprava je tada najavila da će novac za zapošljavanje lekara i sestara na ovaj način biti odvajan i narednih godina i da će to biti pomak u kvalitetu zdravstva u Beogradu.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

Produženi ugovori za 160 lekara i medicinskih sestara

Izvor: Blic, 16.Jan.2013

Apotekarska ustanova Beograd odlučila je da još tri meseca nastavi da finansira 60 lekara i 100 medicinskih sestara koji su prošle godine zaposleni u beogradskim domovima zdravlja i kliničkim centrima, rekla je Tanjugu gradska sekretaraka za zdravstvo dr Vera Dražić...Lekarima i sestrama ovih dana...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.