Apel građanima da skidaju ledenice sa krovova

Izvor: S media, 07.Feb.2012, 21:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Apel građanima da skidaju ledenice sa krovova

Štab za vanredne situacije Grada Novog Sada danas je apelovao na građane da očiste sneg i uklone ledenice sa svojih krovova, terasa i balkona.

Apelujemo na građane da, gde god je to moguće, očiste sneg i uklone ledenice sa svojih krovova, terasa i balkona, kako bi se izbeglo povređivanje prolaznika. Tamo gde postoji opasnost od ledenica, građani i Skupštine stanara treba da ih uklone samostalno, ukoliko je to fizički moguće, a ukoliko to nije moguće >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << treba pozvati broj telefona Komunalne policije 4872-544, koja će, ukoliko se ukaže potreba slučaj proslediti Vatrogasnoj brigadi“, stoji u saopštenju novosadskog Štaba za vanredne situacije.

Novi Sad: Ledenice prete! (VIDEO+FOTO)

Trudnica spašena iz snežnog smeta rodila dečaka

Prokuplje: Zavejano 430 kilometara puteva, odsečeno 930 kuća

U tom saopštenju se dodaje dasutra neće biti organizovano čišćenje snega uz novčanu nadoknadu za građane.

Iz Štaba potsećaju da je broj telefona dispečerskog centra Komunalne inspekcije, za predlaganje za predlaganje lokacija za čišćenje snega 021/4872-544, a broj telefona JKP „Put“ 021/631 – 322, koji je zbog vanredne situacije otvoren 24 sata dnevno.

Gradski štab poziva sve građane da poštuju Odluku o uređenju grada, i da čiste sneg ispred svojih kuća, zgrada i lokala kako bi zajedno doprineli da ulice budu prohodne i da bude što manje nezgoda.

Novosađani koji nemaju potreban alat za čišćenje snega mogu da se jave u svoje Mesne zajednice ili nadležnim gradskim preduzećima.

(Tanjug)

Foto: Novosti

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.