Antić: Sve toplane spremne za grejnu sezonu!

Izvor: Telegraf.rs, 02.Okt.2014, 14:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Antić: Sve toplane spremne za grejnu sezonu!

- Možemo sa apsolutnom sigurnošću i izvesnošću da kažemo da će 15. oktobra svih 59 toplana u Srbiji početi sa grejnom sezonom - naglasio je ministar rudarstva i energetitke

Sve toplane u Srbiji počeće 15. oktobra grejnu sezonu, pošto je dogovoren niz mera kojima se obezbeđuju energenti i za toplane koje nisu imale mazut, izjavio je ministar rudarstva i energetitke Aleksandar Antić.

Ministar Antić je rekao da je problema je bilo u toplanama u Trsteniku, >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << Priboju, Smederevu, Novom Pazaru, Valjevu i Vranju i da su na današnjem sastanku sa gradonačelnicima, predsednicima opština i direktorima toplana dogovorene mere koji obezbeđuju da tih šest toplana započne grejnu seozonu.

Foto: Milena Đorđević

- Možemo sa apsolutnom sigurnošću i izvesnošću da kažemo da će 15. oktobra svih 59 toplana u Srbiji početi sa grejnom sezonom – naglasio je Antić.

Rekao je i da će Ministarstvo rudarstva i energetike Srbije zajedno sa lokalnim samoupravama pratiti čitav taj proces.

- Gradovi i opštine će dodatno podržati svoje toplane i obezbediti neophodne količine energenata koje garantuju siguran početak grejne sezone i stabilno snabdevanje za prvih nekoliko meseci – rekao je ministar.

Antić je ocenio da ima dosta problema u radu toplana i da je pitanje daljinskih sistema grajanja posao lokalnih samourava, ali je istakao da su Ministarstvo rudarsta i energetike i Vlada Srbije “apsolutno posvećeni” održavanju normalnog funcionisanja celini energetskog sektora.

Foto: Milena Đorđević

- Zajedno sa gradovima i opštinama pratićemo stanje stvari, njihove zalihe energenata i preduzimati niz mera da se čitava situacija drži pod kontrolom – rekao je Antić.

Napomenuo je da su toplane obavezne da plaćaju energente, ali i da svi građani i potrošači imaju obavezu da plaćaju grejanje.

Antić je rekao da će biti razmotreno pitanje dugovanja toplana iz prethodnih godina.

Foto: Tanjug/Oksana Toskić

- Stojim na stanovištu da će biti jako teško da toplane u isto vreme nabavljaju energetne za ovu grejnu sezonu i u velikoj meri vraćaju dugove iz prethodnih godina. Pokušaćemo da zajedno sa AD Naftom, Naftnoj industrijom Srbije i robnim rezervama nađemo modalitete da sistem bude u potpunosti održiv i realan – istakao je Antić.

Grejna sezona u Srbiji počinje 15. oktobra i traje do 15. aprila.

(Telegraf.rs)

Nastavak na Telegraf.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Telegraf.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Telegraf.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.