Amerikanci: Platili smo F-35, a dobili jugo

Izvor: Kurir, 22.Jan.2013, 13:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Amerikanci: Platili smo F-35, a dobili jugo

Vinslov Viler iz SAD centra za odbranu rekao je da F-35 program donosi razočarenje i da nema dobru stealt tehnologiju kao F-22 i uporedio ga sa srpskim jugom

Američki ponos, najskuplji i jedan od najmodernijih aviona F-35 "Joint Strike Fighter" trenutno je usporio sa daljim razvojom zbog otkrića inženjera da ovaj avion može da eksplodira u slučaju udara groma.

Ironično, ovaj avion popularno zovu "Lightning II", a sme da leti samo po vedrom >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << nebu dok se ne otklone nedostaci u rezervoaru koji su glavni problem.

Još jedan problem se stvorio zbog redukovanja težine aviona da bi potrošnja goriva bila efikasnija, tako da je sada ovaj model ranjiviji na napade od predhodnog modela koji je trebalo da zameni.

Vinslov Viler iz SAD centra za odbranu rekao je da F-35 program donosi razočarenje i da nema dobru stealt tehnologiju kao F-22 i uporedio ga sa srpskim jugom.

"Veliki je problem kada platite veliku svotu novca da biste dobili ferari, a u stvari dobijete jugo", izjavio je Viler.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.