Izvor: B92, 18.Jun.2018, 07:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Američki zvaničnik kreće u evropsku turneju
Vašington -- Pomoćnik američkog državnog sekretara za evropska i evroazijska pitanja Ves Mičel danas počinje evropsku turneju posetom Rumuniji.
Do 22. juna će boraviti u Hrvatskoj, Češkoj i Belgiji.
Kako je saopštio Stejt department, Mičel će danas u Bukureštu razgovarati s rumunskim zvaničnicima i nezavisnim analitičarima o regionalnoj bezbednosti i ekonomskoj saradnji.
Mičel predvodi američku delegaciju na šestom po redu američko-rumunskom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dijalogu o strateškom partnerstvu, i govoriće na Univerzitetu u Bukureštu.
Američki visoki zvaničnik posle Bukurešta, u utorak putuje u Zagreb gde će razgovarati s hrvatskim zvaničnicima o situaciji u regionu i doprinosu Hrvatske regionalnoj stabilnosti i energetskoj bezbednosti.
Mičel će 20. i 21. juna biti u Pragu gde će učestvovati u američko-češkom strateškom dijalogu i održati govor na jednom skupu.
Zvaničnik završava turneju 21. i 22. juna u Briselu gde će sastati s potpredsednikom belgijske vlade Aleksanderom de Kroom, a imaće razgovore i sa zvaničnicima EU, dodaje se u saopštenju američkog Ministarstva inostranih poslova.
Ves Mičel počinje evropsku turneju posetom Rumuniji
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 18.Jun.2018
Pomoćnik američkog državnog sekretara za evropska i evroazijska pitanja Ves Mičel danas počinje evropsku turneju posetom Rumuniji, a do 22. juna će boraviti u Hrvatskoj, Češkoj i Belgiji. Kako je saopštio Stejt department, Mičel će danas u Bukureštu razgovarati s rumunskim zvaničnicima...







