Američki kongresmeni u Beogradu

Izvor: RTS, 30.Avg.2010, 14:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Američki kongresmeni u Beogradu

Delegacija kongresmena SAD danas u poseti Beogradu. Delegacija, koju predvodi Vilijam Delahant, razgovaraće sa srpskim zvaničnicma o odnosima dve zemlje i o integraciji Srbije u evroatlantske institucije.

Petočlana delegacija kongresmena Sjedinjenih Američkih Država, koju predvoditi kongresmen Vilijam Delahant, demokrata iz države Masačusets, doputovaće danas u dvodnevnu posetu Srbiji, saopštila je ambasada SAD u Beogradu.

Tokom posete Srbiji, američki kongresmeni >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << razgovaraće sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem, predstavnicima privatnog i civilnog sektora i poslanicima Skupštine Srbije, a teme razgovora biće "odnosi između SAD i Srbije, integracije Srbije u evroatlantske institucije, kao i njen demokratski i ekonomski razvoj", dodaje se u saopštenju američke ambasade.

Kongresmen Vilijam Delahant predstavlja Desetu kongresnu oblast u Masačusetsu, član je Odbora za spoljne poslove Donjeg doma Kongresa SAD i predsedavajući je Pododbora za Evropu, koji nadgleda ključne aspekte spoljne politike SAD na evropskom kontinentu.

Jurisdikcija Pododbora uključuje poslove koji utiču na političke odnose između SAD i Evrope, zatim zakonodavstvo kojim se reguliše strana pomoć regionu i nadzor poslova koji se odnose na Ujedinjene nacije.

Delegaciju takođe čine kongresmen Den Barton (Indijana), kongresmen Majk Tarner (Ohajo), kongresmen Džef Flejk (Arizona), kongresmen Stiv Koen (Tenesi).

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Američki ambasadori u poseti Srbiji

Izvor: S media, 30.Avg.2010

Američki ambasadori pri NATO i Evropskoj uniji, Ivo Dalder i Vilijam Kenard, posetili su danas Beograd i razgovarali sa savetnikom predsednika Srbije za spoljnu politiku Jovanom Ratkovićem, ministrom odbrane Draganom Šutanovcem i političkim direktorom Ministarstva spoljnih poslova Borkom Stefanovićem...Poseta...

Nastavak na S media...

Američki kongresmeni sutra u Beogradu

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 30.Avg.2010

Delegacija Predstavničkog doma američkog Kongresa sastaće se sutra u Beogradu sa zvaničnicima Srbije. Kogresmene predvodi predsednik Pododbora Donjeg doma Kongresa SAD za Evropu i član Odbora za spoljne poslove Vilijam Delahant (William Delahunt). Kako je najavljeno u Beogradu, kongresmeni će...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Američki kongresmeni sa zvaničnicima Srbije

Izvor: NaDlanu.com, 31.Avg.2010, 09:32

BEOGRAD, 31. avgusta 2010. (Beta) - Delegacija Predstavničkog doma američkog Kongresa sastaće se danas u Beogradu sa zvaničnicima Srbije. Kogresmene predvodi predsednik Pododbora za Evropu i član Odbora za spoljne poslove Predstavničkog doma Vilijam Delahant (William Delahunt). ..

Nastavak na NaDlanu.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.