Izvor: RTS, 30.Avg.2010, 14:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Američki kongresmeni u Beogradu
Delegacija kongresmena SAD danas u poseti Beogradu. Delegacija, koju predvodi Vilijam Delahant, razgovaraće sa srpskim zvaničnicma o odnosima dve zemlje i o integraciji Srbije u evroatlantske institucije.
Petočlana delegacija kongresmena Sjedinjenih Američkih Država, koju predvoditi kongresmen Vilijam Delahant, demokrata iz države Masačusets, doputovaće danas u dvodnevnu posetu Srbiji, saopštila je ambasada SAD u Beogradu.
Tokom posete Srbiji, američki kongresmeni >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << razgovaraće sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem, predstavnicima privatnog i civilnog sektora i poslanicima Skupštine Srbije, a teme razgovora biće "odnosi između SAD i Srbije, integracije Srbije u evroatlantske institucije, kao i njen demokratski i ekonomski razvoj", dodaje se u saopštenju američke ambasade.
Kongresmen Vilijam Delahant predstavlja Desetu kongresnu oblast u Masačusetsu, član je Odbora za spoljne poslove Donjeg doma Kongresa SAD i predsedavajući je Pododbora za Evropu, koji nadgleda ključne aspekte spoljne politike SAD na evropskom kontinentu.
Jurisdikcija Pododbora uključuje poslove koji utiču na političke odnose između SAD i Evrope, zatim zakonodavstvo kojim se reguliše strana pomoć regionu i nadzor poslova koji se odnose na Ujedinjene nacije.
Delegaciju takođe čine kongresmen Den Barton (Indijana), kongresmen Majk Tarner (Ohajo), kongresmen Džef Flejk (Arizona), kongresmen Stiv Koen (Tenesi).
Američki ambasadori u poseti Srbiji
Izvor: S media, 30.Avg.2010
Američki ambasadori pri NATO i Evropskoj uniji, Ivo Dalder i Vilijam Kenard, posetili su danas Beograd i razgovarali sa savetnikom predsednika Srbije za spoljnu politiku Jovanom Ratkovićem, ministrom odbrane Draganom Šutanovcem i političkim direktorom Ministarstva spoljnih poslova Borkom Stefanovićem...Poseta...
Američki kongresmeni sutra u Beogradu
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 30.Avg.2010
Delegacija Predstavničkog doma američkog Kongresa sastaće se sutra u Beogradu sa zvaničnicima Srbije. Kogresmene predvodi predsednik Pododbora Donjeg doma Kongresa SAD za Evropu i član Odbora za spoljne poslove Vilijam Delahant (William Delahunt). Kako je najavljeno u Beogradu, kongresmeni će...
Američki kongresmeni sa zvaničnicima Srbije
Izvor: NaDlanu.com, 31.Avg.2010, 09:32
BEOGRAD, 31. avgusta 2010. (Beta) - Delegacija Predstavničkog doma američkog Kongresa sastaće se danas u Beogradu sa zvaničnicima Srbije. Kogresmene predvodi predsednik Pododbora za Evropu i član Odbora za spoljne poslove Predstavničkog doma Vilijam Delahant (William Delahunt). ..








