Izvor: Blic, 27.Dec.2013, 14:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Aleksandar Čepurin predao pripadnicima PTJ cisternu nafte
Ambasador Rusije Aleksandar Čepurin uručio je danas pripadnicima Protivterorističke jedinice Ministarstva unutrašnjih poslova cisternu nafte, donaciju kompanije Lukoil.
PTJ- elitne jedinice MUP-a
Na svečanosti u bazi PTJ u Lipovici, kojoj je prisustvovao i premijer i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, Čepurin je istakao da i ta donacija predstavlja simboličan doprinos sveobuhvatnoj i dobroj saradnji dve države.
Dačić je zahvalio Lukoilu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i Ruskoj federaciji na tradicionalnoj donaciji, istakvši da to pokazuje da su odnosi dve države prijateljski i da se razvijaju u dobrom pravcu.
Premijer Dačić je izrazio nadu da u Srbiji sledeće godine neće biti potrebe za intervencijom specijalnih protivteroritstičkih jedinica, poput PTJ, kao i da će početi mnogi značajni razvojni projekti, poput izgradnje gasovoda Južni tok.
Dačić je istakao i da će početak gradnje gasovoda Južni tok biti važan zamajac za celu zemlju.
Čepurin i Dačić prethodno su prisustvovali podeli novogodišnjih paketića deci radnika PTJ, kao i mališanima poginulih pripadnika te jedinice.
Dačić je istakao i da posao policije, a samim tim i PTJ, nije uvek lak i da je skopčan i sa najtežim intervencijama.
On je poručio da moramo da brinemo o porodicama poginulih pripadnika policije kojih za proteklih 20 godina ima skoro 1.000, dodavši da je to istovremeno i naša obaveza.
Dačić je svim pripadnicima MUP-a poželeo srećne novogodišnje i božićne praznike, izrazivši zadovoljstvo i time što je PTJ sredstva za novogodišnje paketiće obezbedila iz donatorskih izvora u uslovima štednje u MUP-u i direkciji policije.
Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Ambasador Rusije
Rusi MUP-u poklonili cisternu nafte
Izvor: Mondo, 27.Dec.2013
Ambasador Rusije Aleksandar Čepurin uručio je danas pripadnicima Protivterorističke jedinice Ministarstva..
Dačić i Čepurin sa pripadnicima PTJ: Potvrda dobrih odnosa
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Dec.2013
Ambasador Rusije Aleksandar Čepurin uručio je danas pripadnicima Protivterorističke jedinice Ministarstva unutrašnjih poslova cisternu nafte, donaciju kompanije Lukoil.









