Izvor: Beta, 29.Jan.2015, 17:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Albanska strana će koristiti nerede kao izgovor
BEOGRAD, 29. januara 2015. (Beta) - Šef Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Marko Djurić rekao je u četvrtak da će kosovski predstavnici na razgovorima u Briselu sigurno koristiti nedavne nasilne demonstracije u Prištini kao opravdanje da se ne sprovedu pojedini dogovori sa Beogradom.
"Za očekivati je da će u Briselu albanski predstavnici koristiti ove nerede kao izgovor za manju fleksibilnost ili nemogućnost da se sprovedu neki dogovori, poput ovlašćenja Zajednice >> Pročitaj celu vest na sajtu Beta << srpskih opština", rekao je Djurić za Radio Beograd.
Kosovska opozicija organizovala je u utorak demonstracije tražeći ostavku ministra za povratak i zajednice Kosova Aleksandra Jablanovića i da Trepča postane javno preduzeće. Skup je prerastao u žestoke nerede sa više od 100 povredjenih gradjana i policajaca.
Djurić je dodao da je najviše problema bilo sa donošenjem i sprovodjenjem odluka o kojima kosovska javnost nije obaveštena.
"Sa strane Vlade Srbije mogu da potvrdim da ćemo naše ljude na Kosovu i Metohiji potpuno i jasno informisati o svim dogovorima, ali ne mogu da garantujem da albanska strana posle sastanaka u Briselu i dalje neće izlaziti sa potpuno drugačijim izjavama od dogovorenog", rekao je on.
Prema njegovim rečima, srpska strana mora biti iskrena prema sebi i priznati da ni od jedne albanske političke partije ne može očekivati blagonaklon odnos prema Srbima na Kosovu i Metohiji.
Razgovori u Briselu trebalo bi da budu nastavljeni 9. februara.





















