Izvor: Mondo, 11.Jul.2018, 16:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Albance iz Srbije pred Beogradom zastupa- Priština
Skupština svih albanskih odbornika sa juga centralne Srbije biće održana 14. jula u Bujanovcu a prema postignutom dogovoru na njoj će biti usvojena deklaracija koja daje ovlašćenje vlastima u Prištini da pregovoraju s Beogradom.
Foto: MONDO, L.S.
Priština, odnosno vlast samozvane Republike Kosovo, u Briselu bi od Beograda, tj. Vlade Srbije za Albance iz preševske doline trebalo da traže ista prava koja imaju Srbi na severu Kosova, izjavio je danas predsednik >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Demokratske partije Albanaca (DPA) Ragmi Mustafa.
Za Haradinaja Preševo i Bujanovac "istočno Kosovo"
Mustafa je za agenciju Beta izjavio da će na zajedničkoj skupštini učestvovati svi albanski odbornici iz skupština opština u Preševu, Bujanovcu i Medveđi, kao i da iza usvajanja zajedničke deklaracije stoje "potpuno dobre namere da se jednom i zauvek na pravi način reše problemi Srba i Albanaca na ovim prostorima".
"Zajednička sednica svih albanskih odbornika biće posvećena događajima u regionu i konačnim pregovorima između Beograda i Prištine u Briselu, pri čemu će prvi put Albanci iz Preševa, Bujanovca i Medveđe dati zvanično ovlašćenje predsedniku, premijeru ili onome ko će voditi pregovarački tim Kosova da u naše ime pregovaraju i o našim pravima u Briselu", kazao je Mustafa.
Prema njegovim rečima, zajedničku deklaraciju koju će usvojiti albanski odbornici iz Preševa, Bujanovca i Medveđe sastaviće komisija u kojoj svaka politička partija iz tih opština ima po jednog člana.





