Akcija Očistimo Dunav - Ekološka patrola Zemun u subotu

Izvor: Blic, 15.Jun.2011, 16:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Akcija ''Očistimo Dunav - Ekološka patrola Zemun'' u subotu

Nautički klub Zemun, u saradnji sa Biološkim fakultetom u subotu organizuje akciju pod nazivom ''Očistimo Dunav - Ekološka patrola Zemun'' na potezu od marine Nautičkog kluba Zemun, kod Stare Kapetanije, do Banovaca i nazad.

- Cilj akcije je da zajedno utvrdimo i lociramo zagađivače Dunava i njegovog priobalja na navedenom prostoru i da probudimo svest kod institucija i građana za većom brigom za očuvanje ovog kompleksnog ekosistema. Istovremeno, želimo da Zemun i Beograd >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << spremnije dočekaju nastupajuću letnju turističku sezonu, kako nam se ne bi ponovila višenedeljna stihija od nanosa smeća i drugog otpada koja nas je zadesila prošle godine u isto vreme, a koja je pretila da ugrozi bezbednost svih klubova i marina na desnoj obali Dunava, a samim tim i bezbednost plovidbe - kažu organizatori akcije.

Očekuje se da će se pozivu organizatora za učešće u akciji odazvati predstavnici JP ''Srbijašume'', JP ''Vojvodinašume'', JP ''Beogradvode'', Republičke vodne inspekcije, Republičke inspekcije za zaštitu životne sredine, komunalne inspekcija, Sektor za vanredne situacije opštine Zemun, Turističke organizacije Beograda, kao i rečne policije. Svi oni treba da doprinesu da svako iz svog delokruga nadležnosti povede veću brigu za očuvanje prostora kojim gazduje ili ga koristi.

Za učesnike akcije biće organizovana promotivna vožnja Dunavom sa početkom u 11 sati.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.