Ajped zabranjen na tri univerziteta u SAD

Izvor: Blic, 24.Apr.2010, 23:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ajped zabranjen na tri univerziteta u SAD

Tri američka univerziteta su trenutno zabranila korišćenje "Eplovog" tablet (mini-prenosivog) računara "ajpeda", što se desilo nakon što je izraelska vlada zabranila korišćenje američke verzije "ajpeda" zbog interferencije sa vojnom mrežom.

Univerzitet "Džordž Vašington", "Prinston" i "Kornel" su zabranili korišćenje "ajpeda" zbog tehničkih problema na njihovim mrežama.

U "Džordž Vašingtonu" su konstatovali da bezbednosne funkcije njihove bežične >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << mreže "Vaj-Faj" nisu prilagođene tom uređaju, kao ni "Eplovom" plejeru "ajpod tač" i telefonu "ajfonu".

U "Prinstonu" je blokirano 20 odsto "ajpedova" koji su funkcionisali preko njegove mreže nakon što je konstatovano loše funkcionisanje koje može da negativno utiče na celu informatičku mrežu tog univerziteta.

"Prinstonovi" i "Eplovi" stručnjaci rade na rešavanju tog problema.

"Ajped" je "izopšten" i iz "Kornela" zbog bojazni da bi intenzivno korišćenje tog uređaja moglo da izazove zagušenje interne mreže univerziteta.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.