Izvor: NoviMagazin.rs, 26.Mar.2016, 11:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
AMSS: Putevi u Srbiji prohodni
Vozače na putevima u Srbiji danas očekuju prohodni putevi, ali se zbog snega na kolovozima u planinskim predelima savetuje oprezna vožnja, saopštio je Auto-moto savez Srbije (AMSS).
AMSS navodi da vikend po pravilu donosi pojačan intenzitet saobraćaja, kako na putevima tako i na naplatim rampama i graničnim prelazima.
Saobraćaj je zbog izlivanja vode obustavljen na državnom putu na deonici Ljubovija – Mali Zvornik, u blizini mesta Crnča. Saobraćaj će biti >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << obustavljen do povlačenja vode sa puta.
Zbog odrona zemlje i kamena i dalje je zatvoren put od Čačka, preko Zeoke do Guče, a kao alternativni put koristi se put preko Graba.
Zbog ulegnuća kolovoza zatvoren je put Brzeće - Kuršumlija u blizini mesta Blaževo kod sela Iričići.
Zatvoreni su i putevi od Brzeća do Kuršumlije, od Šapca do Krupnja i od Volujca do Zavlake na reci Cernica.
Na putu Šabac – Volujac – Zavlaka – Banja Badanja - Krupanj - Gračanica, na deonici Volujac – Zavlaka, na mostu na reci Cernici, saobraćaj je u prekidu zbog oštećenja puta usled povećanog protoka vode.
Obustavljen je i saobraćaj na državnom putu u mestu Novaci, zbog izlivanja reke Tamnave na putu Banjani-Novaci-Pambukovica.
Prema poslednjim informacijama Uprave granične Policije, na graničnim terminalima nema dužih zadržavanja putničkih vozila.
Do 28. marta biće potpuno obustavljen saobraćaja na državnom putu Šid - Adaševci, zbog radova narekonstrukciji putnog prelaza na pruzi Beograd - Šid - državna granica.








