Izvor: B92, 06.Feb.2002, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ALBANCI ZATVORENI PO SRBIJI STIZU NA KOSOVO DO KRAJA MARTA

Beograd -- Civilna misija na Kosovu najavila je da ce Albanci iz zatvora u centralnoj Srbiji biti prebaceni na Kosovo do kraja marta. Sef odeljenja za pravosudje UNMIK Kristijan Kadi obavestio je albanske politicare da je zvanican Beograd medjunarodnoj upravi na Kosovu vec predao velik broj dosijea uhapsenih Albanaca. Prema podacima UNMIK, u zatvorima u Srbiji nalaze se 162 kosovska Albanca, dok drzavni Koordinacioni centar za Kosovo tvrdi da je zatvoreno jos 155 Albanaca.

Predsednik >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Koordinacionog centra Nebojsa Covic izjavio je za Radio B92 da UNMIK, postavljanjem rokova za povratak zatvorenih Albanaca, prejudicira resenja, pogotovo s obzirom na cinjenicu da je Ministarstvo pravde predalo UNMIK 48 albanskih dosijea, dok su iz Pristine stigla tek 2 dosijea Srba zatocenih na Kosovu. "Ne treba vezivati te dve stvari i time uvoditi UNMIK u jos veci stepen frustracije, jer oni misle da mi stalno pricamo o nekakvim razmenama. Ne, mi pricamo o funkcionisanju pravosudnog sistema na celoj teritoriji SRJ i Srbije, ali pravosudnog sistema koji nema eticke i nacionalne pristrasnosti, pravosudnog sistema koji treba da razresi niz zlih stvari koje su se dogodile na ovim prostorima u proteklom periodu", rekao je Covic.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.