Izvor: S media, 16.Mar.2010, 11:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
ABBA u Kući slavnih rokenrola
Švedska grupa ABBA i engleski rokeri "Holis" i "Dženesis" postali su novi članovi Kuće slavnih rokenrola.
Na svečanoj ceremoniji u ponedeljak uveče Njujorku, u Kuću slavnih rokenrola uvršteni su i Igi Pop i grupa "Studžiz" i rege zvezda Džimi Klif.
Svečanosti je prisustvovalo dvoje od četvoro članova grupe ABBA, Beni Anderson i Ani-Frid Lingstad, dok su sa nje izostali Bjorn Ulveus i Agneta Faltskog.
Anderson je za klavirom izveo pesmu "The Winner >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Takes It All", koju je otpevala kantri zvezda Fejt Hil.
O novim članovima Kuće slavnih rokenrola odlučuje žiri u kojem je 500 eksperata za rok muziku. Uslov za razmatranje je da izvodjač za sobom ima najmanje 25 godina muzičke karijere.
Svečana ceremonija održana je u hotelu Valdorf Astorija, a Kuća slavnih rokenrola nalazi se u Klivlendu, u državi Ohajo.
U rok hramu ranijih godina su se, pored ostalih, našli Erik Klepton, Madona, "Bitlsi", "Berds", Pol Sajmon i Art Garfankel.









