Izvor: B92, 12.Dec.2008, 12:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trinaesti uzastopni trijumf Bostona
Košarkaši Bostona došli su do 13. uzastopnog trijumfa, savladavši Vašington sa 122:88.
Najbolji u Seltiksima bio je tandem Pol Pirs - Rej Alen sa po 22 poena. Odličan je bio i Kevin Garnet sa 11 poena, 12 skokova i sedam asistencija. U redovima Vašingtona, Karon Batler bio je najefikasniji sa 19 poena. Pobede su ostvarili košarkaši Jute, koji su pobedili Portland sa 97:88 i Dalas koji je bio bolji od Šarlota 95:90.
Juta je savladala >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Portland sa 97:88, a najzaslužniji za pobedu bio je Mehmet Okur sa 27 poena i 10 skokova. Pol Milsap je pružio dobru partiju sa 17 poena i 12 skokova, kao i Deron Vilijams sa 14 poena i 11 asistencija. U ekipi Portlanda istakao se Brendon Roj sa 33 poena i osam uhvaćenih lopti.
Dalas Maveriksi su na domaćem terenu savladali Šarlot Bobketse sa 95:90. Utakmica je bila neizvesna do poslednjih pola minuta, kada je Dalas imao samo poen prednosti. Na 28 sekundi pre kraja, Dirk Novicki je pogodio trojku i rešio pitanje pobednika. Nemački internacionalac meč je završio sa 23 poena, 13 skokova i pet asistencija. Najefikasniji igrač Dalasa bio je Džejson Teri sa 26 poena. U ekipi Šarlota, sjajnu partiju pružio je Emeka Okafor koji je uz 27 poena imao i 17 uhvaćenih lopti.








