Izvor: KMnovine.com, 25.Jun.2021, 09:33
Amerikanci dele srspko jezero Gazivode
Naslov Pogubni Vašingtonski sporazum nastavlja da se primenjuje na punu štetu srpskih interesa.
Bahato i drsko, kako (nikada izlečene) kolonijalne sile umeju da rade, američka Vlada je preko ambasade u Beogradu poslala svoj projekat Vladi Srbije a to isto i preko ilegalne "ambasade" u Prištini, predstavništvu šiptarskih separatista sa Kosova i Metohije o modelu po kome bi se srpsko >> Pročitaj celu vest na sajtu KMnovine.com << jezero Gazivode podelilo "između dve strane".
Obe strane tretirane su na ravnopravan način ali problem je što Vučić, pa tako i njegove marionete u vlasti, prihvataju to poniženje uznoseći se kao da se radi o nekakvoj časti a ne o izdaji i najbednijem obliku potčinjavanja Americi koja je, što se izgleda zaboravlja, počinila monstruozni zločin bombardovanjem Srbije 1999. upravo sa tim ciljem, da bi Srbijom vladala po svojoj volji. Umesto zahteva za odštetom i kaznom, prodani političari u Srbiji stavili su se u službu svog neprijatelja za šaku dolara.
Vrhunski oblik najdublje poniznosti pokazao je Aleksandar Vučić potpisivanjem prvo Briselskog a zatim i Vašingtonskog sporazuma koji u tački 7. sporazuma, obavezuje "obe strane" da sarađuju sa Ministarstvom energetike SAD i drugim odgovarajućim telima američke vlade na izradi studije izvodljivosti „za potrebe deljenja jezera Gazivode, kao pouzdanog izvora snabdevanja vodom i energijom".
Kao model pominje se "Ugovor o reci Kolumbiji" i to između dve države, SAD i Kanade. Međutim, ono što treba naglasiti je da jezero Gazivode u potpunosti leži na teritoriji Republike Srbije a ne neke druge države! Jedan deo se prostire duž Kosova i Metohije ali međunarodni ugovori i dokumenta koji KiM bez problema prepoznaju kao deo teritorije Srbije ometaju sklapanje takvog ugovora uprkos veleizdaji koju je Vučić počinio postepenom izdajom južne srpske pokrajine.
Prihvazanjem tog modela, prihvatiće se i de-jure veleizdaja Kosova i Metohije to nadležni organi u Srbiji moraju da spreče jer im je to pre svega obaveza!
Kancelarija za Kosovo i Metohijue oglasila preko svog pro-separatističkog medija koji je osnovala "Kosovo onlajn" i, na žalost, potvrdila strahovanja da će se izdaja odvijati po planu. nesmetano nakon što im je u sredu "dostavljen izveštaj koji je sastavilo Odeljenje za energetiku Sjedinjenih Američkih Država o hidro resursima i drugim potencijalima jezera Gazivode"!
Na koji se način uopšte jezero Gazivode tiče američkih vlasti i njihovih resora kada je reč o teritoriji i najvažnijim resursima Republike Srbije?
Apsolutno ne postoji ni jedan argument da brana Gazivode ( jezero i HE Gazivode) u Ibarskom Kolašinu padne pod kontrolu albanskih separatista ili se deli sa njima bilo šta. Pre svega jezero leži na teritoriji pokrajine koja je sastavni deo Srbije, drugo, po lokaciji brana pripada opštini Zubin Potok, naseljenoj gotovo isključivo Srbima izuzev jednog sela. Izgradnja brane i veštačkog jezera omogućena je kreditom od 45 milion dolara koji je uzela Srbija kao republika ondašnje Jugoslavije i taj kredit isplatila Međunarodnoj banci iz Vašingtona. To u prevodu znači, da je kompletan hidrosistem Ibar-Lepenac isključivo vlasništvo Republike Srbije. Zbog jezera su srpska imanja eksproprijacijom oduzeta po ceni 1 ar = paklica cigareta a narod bukvalno proteran sa područja akumulacije, do danas nije ostvario pravičnu novčanu nadoknadu.
Stanovništvo se pod prinudom iseljavalo, po ciči zimi decembra 1977. godine kada je akumulacija počela da se puni a domaćinstva su bila bez ikakvog unapred obezbeđenog smeštaja. Od mraza i tuge gorštacima je duša pucala! Zabeležen je i slučaj smrzavanja u kamionu zemljoradnika Radoja Galjka iz Rezala nakon napuštanja kuće.
Da dalje ne navodimo argumente protiv, reći ćemo samo da ne postoji ni jedan argument kojim bi ova ideja bila podržana.
Ovo predstavlja najgrublje kršenje kako Ustava Republike Srbije, tako međunarodnog prava i moralo bi da bude sprečano i sankcionisano najoštrije moguće.
Međutim...
„Kancelarija za Kosovo i Metohiju je ovaj materijal dostavila svim relevantnim državnim institucijama koje su resorno uključene u ovu tematiku kako bi naši stručnjaci mogli detaljno da se upoznaju sa izveštajem i daju svoje sugestije. U ovoj fazi, veoma je važno ekspertsko sagledavanje koje će obaviti naši stručnjaci i pred nama je period za analizu materijala i period u kom sve resorno uključene i nadležne insitucije treba podrobno i temeljno da se upoznaju sa sadržajem ovog dokumenta“, navode iz Kancelarije za KiM.Dakle, celokupan državni aparat Srbije stavljen je na raspolaganje i službu jednom američkom resoru! Nema ni malo sumnje u to da Srbi trpe najjadniju i najbedniju vladu koju su imali od kada se istorija pamti i beleži a nema nikoga da podigne glas protiv toga! Sve to biće saopšteno "američkim partnerima na ekspertskom nivou i dogovarati dalje aktivnosti u cilju celokupnog sagledavanja studije izvodljivosti" kažu iz Kancelarije za KiM!
Dovoljno je podsetiti na saopštenje NP "Otadžbina" iz Kosovske Mitrovice iz decemba prošle godine a povodom predaje elektro-energetskog siszema Gazivode albanskim separatistima:"Predaja elektro-energetskog sistema Srbije na Kosovu i Metohiji separatistima u Prištini od strane predsednika Srbije i tajkuna Aleksandra Vučića je samo dalji korak u zaokruživanju državnosti samoproglašene republike Kosovo. Na žalost građana Srbije Aleksandar Vučić je ovaj sistem predao ne samo Prištini nego i „Velikoj Albaniji“ imajući u vidu da je elektro-energetski sistem Prištine i Tirane integrisan."
Dok se otvara prostor sprovođenjem mini-šengena u delo, a po kome će "radnici moći da se kreću slobodno širom Balkana" što samo najavljuje veći priliv albanskih fizikalaca a time i njihovog kasnijeg naseljavanja u mestima zaposlenja udući da su mnogo jeftinija radna snaga, dotle se teritorija Srbije deli i predaje albanskim separatistima gde za srpske radnike, pa ni one lokalne, neće biti mesta.
Aleksandar Vučić je i ovaj put pokazao da je otac "Velike Albanije" i najzaslužniji za njeno nastajanje.
Urednički kolegijum KM novina
.
* * *
Pratite nas na Facebook, Twiter ili Instagram
PROČITAJTE JOŠ:
NP ''Otadžbina'': Vučić se ne hvali dobrim već što nije učinio ono najgore pred Kurtijem - KM NovineNP ''Otadžbina'': Vučić se ne hvali dobrim već što nije učinio ono najgore red Kurtijem Predsednik Srbije još kaže da je tokom tih pregovora vikao na šefa prištinske delegacije zbog čega se iskreno kaje iz čega ispada da Predsednik je razočaran time što Priština neće da sprovede u delo dogovor o Zajednici srpskih opština.
PROČITAJTE JOŠ:
Brana i HE Gazivode pripadaju Zubinom Potoku! - KM NovineNajveću nasipnu branu u Evropi, Gazivode u opštini Zubin Potok, izgradila Srbija! Piše: Brana počela da se gradi u drugoj polovini februara 1972. a akumilacija počela da se puni decembra 1977. godine. - Srpska domaćinstva još nisu ostvarila pravičnu nadoknadu za oduzetu zemlju. - Još uvek daleko od navodnjavanja planiranih 77.000 hektara kosovskih polja.
PROČITAJTE JOŠ:
NP ''Otadžbina'': Građanima Srbije nije rečeno da li je Vučić poklonio ili prodao elektro-energetski sistem na KiM - KM NovineNP ''Otadžbina'': Građanima Srbije nije rečeno da li je Vučić poklonio ili prodao elektro-energetski sistem a KiM Konferencija za štampu direktora Kancelarije za KiM Petra Petkovića je neuverljiva i neubedljiva. Petar Petković kaže da je nekadašnji ministar energetike DOS-a Goran Novaković predao elektro-energetski sistem UNMIK-u 2001.
KM Novinama je potrebna vaša podrška - pročitajte zašto KLIK
Izvor: KM Novine :: © 2014 - 2021 :: Hvala na interesovanju













