Veliki petak po Gregorijanskom kalendaru

Izvor: Studio B, 06.Apr.2012, 13:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Veliki petak po Gregorijanskom kalendaru

Vernici koji poštuju Gregorijanski kalendar danas obeležavaju Veliki petak, dan raspeća Isusa Hrista.

Beogradski nadbiskup Stanislav Hočevar predvodio je bogosluženje Muke Gospodnje u Crkvi Krista Kralja, dok će uskršnja misa biti održana u nedelju u 10 sati.

U Uskršnjoj poslanici, Hočevar je svim hrišćanima čestitao predstojeći praznik, poželeo im da Uskrs provedu u sreći i blagostanju I pozvao >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << ih da širom otvore vrata svoga bića, porodice i celokupne društvene I crkvene zajednice.

Uskršnja misa biće održana u nedelju, 8. aprila u crkvi Krista kralja.

Crkve i vernici koji se upravljaju po starom, Julijanskom kalendaru, praznik obeležavaju sedam dana kasnije, 15. aprila.

Uskršnja čestitka gradonačelnika Đilasa

Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas čestitao je Uskrs nadbiskupu beogradskom Stanislavu Hočevaru i svim Beograđanima koji ovaj najveći hrišćanski praznik slave po gregorijanskom kalendaru.

- Želim vam da ovaj najveći hrišćanski praznik provedete u ljubavi, praštanju, slozi i zadovoljstvu. Uveren sam da ćemo, nadahnuti čovečnošću, ljubavlju i tolerancijom, naći prave puteve za prosperitet našeg grada i srećniji život svih njegovih žitelja - navodi se u čestitki gradonačelnika Đilasa.

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.