Ukrajina uvela sankcije protiv „Moskovske berze“

Izvor: Vostok.rs, 24.Maj.2018, 14:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ukrajina uvela sankcije protiv „Moskovske berze“

Ukrajina je uvela sankcije i protiv "Moskovske berze", prema dokumentu koji je objavljen na veb stranici predsednika zemlje.

Među merama koje je uveo Kijev su blokiranje imovine, ograničavanje poslova, sprečavanje povlačenja kapitala kompanije van Ukrajine i ukidanje ispunjenja finansijskih obaveza.

Pored toga, ograničava se prijem telekomunikacionih usluga, kao i zabrana javnih nabavki u Ukrajini. Sankcije su uvedene na tri godine.

Takođe danas, Kijev je blokirao pristup internet sajtovima novinske agencije „Rosija sevodnja“ i „RIA Novosti Ukrajina“.



Takođe je ukrajinskim provajderima naloženo da ograniče pristup sajtovima „Rossiяsegodnя.rf“, „Sputniknews.com“, „Ria.ru“, „Rsport.ria.ru“, „1prime.ru“, „Realty.ria.ru“ i „rian.com.ua“.

Čitajte više na Ukrajina i Novorusija iz minuta u minut

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.