MSP RF: Treba razmotriti uvođenje sankcija Kijevu

Izvor: Vostok.rs, 01.Jul.2016, 10:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MSP RF: Treba razmotriti uvođenje sankcija Kijevu

Ideju stalnog predstavnika Nemačke pri OEBS-u Hernota Erlera da treba uvesti sankcije protiv onih koji ne ispunjavaju Minski sporazum treba razmotriti, izjavio je sekretar u Ministarstvu inostranih poslova Rusije Grigorij Karasin.

„Ako neko želi da se kritički odnese prema poziciji Ukrajine, mislim da to pitanje treba razmotriti“, izjavio je Grigorij Karasin, komentarišući inicijativu nemačkog diplomate Hernota Erlera.

Prošlog utorka Erler je pozvao da se prekine sa običajem da se za kršenje Minskog sporazuma ne snosi nikakva odgovornost.

Ranije je stalni predstavnik samoproglašene DNR u kontakt grupi Denis Pušilin izjavio da su za potpuni prekid vatre u Donbasu potrebni političko rešenje i uvođenje sankcija onima koji krše primirje.

Kako je saopštio stalni predstavnik SAD pri NATO-u Daglas Lut, lideri zemalja Alijanse računaju da će od predsednika Ukrajine Petra Porošenka na sednici Saveta Ukrajina-NATO čuti izveštaj o realizaciji Minskog sporazuma.

Čitajte više na Ukrajina i Novorusija iz minuta u minut

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.