Kijevske snage 108 puta napale teritoriju DNR

Izvor: Vostok.rs, 13.Sep.2016, 10:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kijevske snage 108 puta napale teritoriju DNR

Prema saopštenju Ministarstva odbrane DNR kijevske snage su za protekla 24 sata 108 puta napale teritoriju DNR. Napadali su Jasinovatu sa Vasiljevkom, Spartak i Petrovski rejon Donjecka, Dokučaevsk, kao i Sahanku i Lenjinskoe na jugu DNR.



Sinoć oko 23:oo diverzanti kijevskih snaga su u zgradi vojne komande u gradu Šahtjorsk podmetnuli eksplozivno sredstvo i aktivirali.Tom prilikom ranjen je jedan civil a oštećena su stakla na zgradi. Jutros su ukrajinski diverzanti pokušali da organizuju identičan teroristički akt u Harcizgu koji je na sreću sprečen, saopštile su vojne strukture DNR.

Narodna milicija LNR saopštila je da su kijevske snage tokom prethodnog dana jedan put napale teritoriju LNR. Iz pravca grada Popasnaja napali su naselje Kalinovo. Gubitaka nije bilo.



Čitajte više na Ukrajina i Novorusija iz minuta u minut

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.