Izvor: BujanovackiGlas.info, 20.Okt.2016, 13:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
KUD Soko: Češka umesto Ukrajine
BUJANOVAC, 20. oktobar 2016. – Mada je bilo najavljeno da će krajem novembra boraviti u Ukrajini, dvadesetak članova bujanovačkog Kulturno umetničkog društva “Soko”, 2. novembra ove godine otptovaće u Češku.
– Dobili smo prihvatljiviju ponudu iz Praga za učešće na tamošnjem Internacionalnom folklornom festivalu. U okviru šestodnevne turneje, osim Praga, posetićemo još i Karlove Vari, a potom Bratislavu u susednoj Slovačkoj, nakon čega ćemo otputovati u Austriju >> Pročitaj celu vest na sajtu BujanovackiGlas.info << kako bi smo nastupili i u Beču – kaže Nenad Mitić, predsednik KUD “Soko”, osnovanog 2013. godine.
Folkloristi „Sokola“ su pre dva meseca gostovali u rumunskom gradu Pjatra Njemc, gde su predstavljajujći našu zemlju, učestvovali na 19. Međunarodnom festivalu folklora “Ceahlaul”.
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini
Nastavak na BujanovackiGlas.info...















