I nemački će goreti, kao i svi ostali

Izvor: B92, 25.Jan.2023, 18:59

"I nemački će goreti, kao i svi ostali"

Kremlj se oglasio, nakon odluke Nemačke odluke da Ukrajini isporuči tenkove Leopard 2, saopštenjem u kojem su naveli da će i oni "goreti kao i svi ostali".

Danas je nemački kancelar Olaf Šolc rekao da će njegova vlada poslati tenkove u Ukrajinu, rekavši da Berlin deluje u "bliskoj koordinaciji" sa svojim saveznicima.

Vašington se takođe, navodno, sprema da pošalje svoje tenkove Abrams M1 u Ukrajinu.

Kao odgovor, Kremlj je upozorio da će >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << američki i nemački tenkovi isporučeni Ukrajini "goreti kao i svi drugi" i ocenio odluku o isporuci tenkova kao "apsurdnu".

"Uveren sam da mnogi stručnjaci razumeju apsurdnost ove ideje", rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov. "Jednostavno, zbog tehnoloških aspekata, ovo je prilično katastrofalan plan. Glavna stvar je da je ovo očigledno potpuno precenjivanje potencijala koje bi doprinelo oružanim snagama Ukrajine", tvrdi Peskov.

"Ovi tenkovi će izgoreti kao i svi ostali... Samo što koštaju mnogo, a to će pasti na ramena evropskih poreskih obveznika", poručio je Peskov.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.