Izvor: B92, 22.Feb.2010, 11:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Danska ponovo do dvostrukog slavlja
Reprezentativci Danske u obe selekcije odbranili su titule evropskih šampiona u badmintonu na prvenstvu timova održanom u Varšavi.
Danska je nastavila dominaciju u Evropi, a ženska selekcija malo je teže došla do naslova prvaka. Dankinje su u finalu bile bolje od Ruskinja sa 3:2, dok su njihove kolege bez mnogo problema bile bolje od reprezentacije Poljske sa 3:0. Kod devojaka treće mesto pripalo je Nemačkoj koja je savladala Holandiju 3:0. Nemačkoj je pripala bronza >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i kod muškaraca trijumfom nad Ukrajinom 3:1.
U triler finalu kod devojaka Ruskinje su posle tri singla vodile sa 2:1, ali su Dankinje dobile oba dubla i slavile sa 3:2. Ruskinje su bile primorane da razdvoje svoj najbolji dubl zbog povrede njihove najbolje igračice i to je Danska iskoristila na najbolji način.
U muškoj konkurenciji nije bilo iznenađenja. Bez mnogo muke Danci su savladali domaću ekipu i odbranili titulu prvaka Evrope.
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini











