Izvor: Mondo, 10.Feb.2015, 14:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
CNN Ukrajince nazvao "proameričkim snagama"!?
Društvene mreže prepune su komentara nakon što je CNN ukrajinsku vojsku koja se bori na jugoistoku Ukrajine nazvao "proameričkim snagama".
Foto: AP Photo/Evgeniy Maloletka
Na ekranu je tokom emisije CNN (Si-En-En) u ponedeljak posvećene razgovorima američkog predsednika Baraka Obame i nemačke kancelarke Angele Merkel o rešenjima ukrajinske krize bila ispisana vest "Obama namerava da naoruža proameričke trupe", prenela je Raša tudej.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo <<
Komentari na društvenim mrežama nazvali su to Frojdovom omaškom, tvrdeći da su "maske pale" odnosno da je otkrivena prava agenda koja stoji iza konflikta u Ukrajini.
Vašington inače razmatra mogućnost slanja naoruzanja ukrajinskoj vojsci.
Zvanični Kijev i Zapad optužuju Moskvu da snabdeva pro-ruske snage sa opremom i borcima da se bore protiv ukrajinske vojske na istoku zemlje, što Rusija negira, navodeći da za takve izjave nemaju dokaze.
Ukrajinski konflikt započeo je u aprilu prošle godine, kada je Kijev poslao regularnu vojsku i dobrovoljce u jugoistočne regione Donjeck i Lugansk, pošto su proruski aktivisti odbili da priznaju kijevske vlasti, navela je Raša tudej.
Prema podacima Ujedinjenih nacija, u ukrajinskom sukobu do sada je poginulo 5.300 ljudi.






