Poslanici o razgovorima sa Vučićem

Izvor: RTS, 22.Okt.2013, 14:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poslanici o razgovorima sa Vučićem

Narodni poslanici različito ocenjuju poziv vicepremijera Aleksandra Vučića predsednicima pojedinih stranaka na razgovore o budućnosti Srbije. SPS, PUPS, URS i NS pozdravljaju inicijativu lidera SNS-a, dok DS i DSS ističu da poziv nisu dobili.

Poziv lidera SNS-a i vicepremijera Aleksandra Vučića liderima pojedinih stranaka poslanici u Skupštini Srbije različito ocenjuju. 

Srbija >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je važnija od svake partijske prepirke, rekao je predsednik Skupštine Nebojša Stefanović, istakavši da svi važni politički činioci treba da razgovaraju o tome kako da od Srbije naprave bolje društvo.

Upitan u kom svojstvu je Aleksandar Vučić pozvao lidera LDP-a Čedomira Jovanovića na razgovor, Stefanović je rekao da je Vučić svestan odgovornosti i da je u njegovim rukama mnogo toga što treba da promeni budućnost zemlje i da je zato inicirao razgovore sa svima.

Zamenik šefa poslanika SPS-a Đorđe Milićević rekao je da je Srbiji u vreme teške ekonomske krize potreban razgovor svih u društvu, ali da u tome ne vidi takvu želju i konstruktivan pristup opozicije.

Poslanica Nove Srbije Dubravka Filipovski rekla je da je dobro što je najveća stranka u Srbiji inicirala razgovore sa opozicijom i dodala da razgovori predstavljaju nadu za građane da je moguće izaći iz problema.

Razgovore podržava i PUPS, a poslanik Momo Čolaković istakao je da veruje da će o pitanjima ekonomskih mera, proizvodnje i zaposlenosti, kao i o životom standardu građana doći do visokog stepena saglasnosti opozicije i vlasti.

Šef poslaničke grupe Demokratske stranke Borislav Stefanović rekao je da DS još nije dobio poziv za razgovore i ocenio da je nejasno zašto bi Vučić zvao stranku koju "naziva najgorim imenima i koju pokušava da kriminalizuje u očima građana". 

Zamenca šefa poslanka URS-a Suzana Grubješić rekla je da očekuje poziv lidera SNS-a, kao i da će se Ujedinjeni regioni rado odazvati pozivu na razgovore.

Međutim, potpredsednik opozicione Demokratske stranke Srbije Slobodan Samardžić je rekao da DSS nije dobio poziv za razgovore sa SNS-om, ali i da bi ga odbio u svakom slučaju, jer je Srpska napredna stranka "toliko zabrazdila u svojoj politici da im povratka nema".

Kako je Tanjugu rečeno u Vladi Srbije, Vučić će poziv za razgovore uputiti i drugim liderima stranaka, koji žele da razgovaraju o budućnosti Srbije, da iznesu primedbe na rad Vlade ili predloge i planove za prosperitet Srbije i bolji život njenih građana.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.