Izvor: B92, 30.Mar.2012, 14:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kalanović: Radno mesto zlata vredno
Pirot -- Svi delovi Srbije moraju imati jednake šanse a svako novo radno mesto u regionima je zlata vredno, rekla u Pirotu Verica Kalanović, članica predsedništva URS.
Ona je nakon sastanka sa menadžmentom kompanije "Tigar Mišelin" najavila novu investiciju te kompanije u Pirotu, koja će obezbediti 700 novih radnih mesta, dupliranje proizvodnje i izgradnju nove fabrike.
Ujedno je i navela >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da je URS doveo Fijat u Kragujevac, Juru u Niš i Raču, Falke u Leskovac, Beneton u Niš. "A sada je Tigar Mišelin odlučio da u Pirotu duplira proizvodnju, izgradi fabriku i zaposli 700 novih radnika", izjavila je Kalanović.
Ona je dodala da je to suština Ekonomskog programa URS-a, da svaki region u Srbiji "dobije svoj Fijat, jer je posao ono što najviše treba našim gradjanima".
"To će biti korisno za Pirot koji će imati jednu od najvećih fabrika ove vrste u ovom delu Evrope, ali će od toga imati koristi i kooperanti u Babušnici, Beloj Palanci i mnogim drugim opštinama u Jugoistočnoj Srbiji", kazala je Verica Kalanović.
Ona je ocenila da samo takve investicije mogu da zaustave mlade da ne odlaze iz svog rodnog kraja i da vrate nadu da je normalan život moguć u svim regionima.
Pogledaj vesti o: Kragujevac, Leskovac







