Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Sep.2011, 17:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kalanović: Moramo pregovarati s Prištinom
BEOGRAD -
Potpredsednica Vlade Srbije i URS Verica Kalanović izjavila je da nepriznavanje jednostrane secesije Kosova ne znači da se ne traže rešenja za bolji život građana u pokrajini.
Kalanović je za Tanjug rekla da na pitanje Kosova, kao i na pitanje EU, u URS gledaju tako da rešavaju suštinu, a ne formu, pa, kao što je za njih put ka EU neprestana borba za uvođenje evropskih >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << vrednosti, a ne samo datum ulaska u Uniju, tako je i po pitanju Kosova rešenje pre svega u pregovorima.
"Mi, kao i mnogi drugi, smatramo da ne smemo priznati Kosovo kao nezavisnu državu i ugroziti suverenitet Srbije. Ali pitanje je hoćemo li čekati u toj zakovanoj poziciji da građani odlaze sa Kosova, da budu bez posla, izolovani i getoizirani", pita se Kalanović i dodaje:
"Ne, moramo da pregovaramno s Prištinom. A između toga da ne razgovaramo s Prištinom ili da pustimo stvari da idu svojim tokom mi mislimo da ima mnogo rešenja. Razgovori su neophodni, postoji mogućnost da se nađe niz varijanti da građanima na Kosovu bude bolje, i to ne samo Srbima, nego i Albancima" kazala je Kalanović.
Pogledaj vesti o: Ujedinjeni Regioni Srbije, Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...










