Izvor: N1 televizija, 13.Jul.2016, 17:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nagradni fond na US Openu veći nego ikada ranije!
Teniseri i tenisreke, koji će učestvovati na poslednjem Gren slemu u sezoni, US Openu imaju mnogo razloga za radost.
Naime, organizatori su objavili da će nagradni fond biti uvećan za 4. miliona dolara, tačnije da će iznositi 46,3 miliona dolara što je rekordni nagradni fond u istoriji belog sporta.
Pobednici US Opena u muškoj i ženskoj konkurenciji dobiće po 3,5 miliona dolara, dok su šampioni Vimbldona ove godine inkasirali po 2.650.000. >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija <<
"Ponosni smo što će US Open imati rekordni nagradni fond u teniskoj istoriji. Investiramo u veliki sportski događaj što će osetiti i učesnici, ali i navijači," rekla je predsednica Američkog teniskog saveza Katrin Adams.
Čak i oni igrači koji nemaju velike šanse i ambicije učešćem u prvom kolu zaradiće 43.300 dolara.
Pogledaj vesti o: US Open, Tenis








