PREMINUO POZNATI POLITIČAR: Predsednik Senegala se oprostio na Tviteru! (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 19.Avg.2019, 13:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PREMINUO POZNATI POLITIČAR: Predsednik Senegala se oprostio na Tviteru! (FOTO)

Senegalski političar i diplomata Žak Dijuf, preminuo je u 82. godini, objavio je senegalski predsednik Maki Sal.

Dijuf je od 1994. do 2011. bio na funkciji generalnog direktora Agencije UN za hranu i poljoprivredu (FAO),

- Senegal je izgubio jednog od svojih najboljih sinova smrću našeg sunarodnika Žaka Dijufa. On je bio moj efikasni saradnik na početku mog prvog mandata - naveo je Sal na Tviteru i izjavio saučešće.

Le Sénégal vient de perdre >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << un de ses plus valeureux fils avec le décès de notre compatriote Jacques Diouf.

Il a été pour moi un collaborateur efficace au début de mon premier mandat. Je salue sa mémoire et présente mes condoléances émues à sa famille éplorée.

Paix à son âme.

— Macky Sall (@Macky_Sall) August 17, 2019

Dijuf je umro u Francuskoj posle duge bolesti. Rođen je 1. avgusta 1938. i kao diplomata je bio poznat po pragmatizmu.

Školovao se u Francuskoj, gde je diplomirao kao inženjer agronomije, magistrirao na tropskoj agronomiji a doktorirao na društvenim naukama.

Prvu državnu funkciju je zauzeo 1978. kada je postao državni sekretar za naučna istraživanja.

Le diplomate sénégalais Jacques Diouf est décédé à l'âge de 81 ans https://t.co/qQLHhtpb7G pic.twitter.com/Rafdl03J1U

— RFI (@RFI) August 17, 2019

Potom je radio u Centru za istraživanje međunarodnog razvoja u Otavi i Centralnoj banci zapadne Afrike, pre nego što je 1991. imenovan za ambasadora svoje zemlje pri UN.

Na čelo FAO je izabran 1993. i tu je proveo tri šestogodišnja mandata. Pod njegovim vođstvom, agencija je sarađivala s privatnim sektorom i slavnim ličnostima u spektakularnim operacijama da bi prikupila sredstva za Svetski dan hrane.
Pogledaj vesti o: Twiter

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.