Bilt zabrinut zbog rasta tenzija na Balkanu

Izvor: Vostok.rs, 31.Avg.2016, 11:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bilt zabrinut zbog rasta tenzija na Balkanu

Bivši visoki predstavnik za državnu zajednicu BiH i švedski političar Karl Bilt objavio je na Tviteru da je veoma zabrinut zbog rasta tenzija na Balkanu.

„Sve više sam zabrinut zbog rasta tenzija na Balkanu. A slabosti koje se vide u EU i oko proširenja samo otežavaju stvari“, napisao je na svom tviter nalogu Bilt, koji je bio premijer i ministar spoljnih poslova Švedske. On je to objavio juče nakon što su ambasadori Upravnog odbora Saveta za implementaciju mira (PIC) u BiH pozvali vlasti u Republici Srpskoj da ne održe referendum o Danu Republike, jer će to, kako tvrde, destabilizovati BiH.

U zajedničkoj izjavi, sa kojom se nije saglasila Rusija, stoji da je potvrđeno da su odluke Ustavnog suda konačne i obavezujuće, te da entiteti moraju da poštuju odluke institucija BiH. Bilt je od 1995. do 1997. godine bio prvi visoki predstavnik međunarodne zajednice u BiH.

Pogledaj vesti o: Twiter

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.