Izvor: Nezavisne Novine, 28.Apr.2017, 17:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić pozvao Erdoana da posjeti Srbiju

BEOGRAD - Predsjednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić danas je, u razgovoru sa turskim ambasadorom Tanžuom Bilgičem, uputio poziv predsjedniku Turske Redžepu Tajipu Erdoanu da posjeti Srbiju i izrazio podršku projektima Turske agencije za saradnju i koordinaciju (TIKA).

"Predsednik Vlade Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa ambasadorom Republike Turske Tanžuom Bilgičem i tom prilikom, u prijateljskim >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << razgovorima, uputio poziv predsedniku Turske Redžepu Tajipu Erdoganu da poseti Srbiju i izrazio želju da odnosi sa Turskom i njenim narodom i dalje budu u stalnom usponu", ističe se u saopštenju vladine Kancelarije za saradnju s medijima.

Vučić je, kako se navodi, prenio duboku zahvalnost turskim kompanijama koje ulažu u Srbiji, a posebno na pomoći koju su pružile u teškim trenucima.

Na sastanku se govorilo o aktivnostima TIKA, a Vučić je naglasio da kao premijer daje punu podršku različitim projektima ove agencije, kao što su renoviranje zgrade Višeg suda u Novom Pazaru i rekonstrukcija beogradskog porodilišta u Zvečanskoj ulici, dodaje se u saopštenju.

"Želimo da privučemo još veći broj turskih investitora i organizujemo sastanke sa poslovnim ljudima iz Turske, u cilju izgradnje poverenja onih koji već posluju u našoj zemlji, kao i povećanja obima privredne saradnje", istakao je Vučić.

Ambasador Bilgič je naglasio da su neophodni dobri odnosi Turske sa Srbijom, kao ključnom zemljom za mir i stabilnost na Balkanu, navodi se u saopštenju.

On je najavio dolazak novih preduzetnika iz Turske, koji su spremni da svoje poslovanje prošire u nekim od gradova Srbije.

"I turski predsednik i srpski premijer su snažni lideri koji donose snažne odluke", smatra ambasador Bilgič, složivši se sa Vučićem da je saradnja između dvije zemlje na dobrom putu.

Predsjednik Vlade Republike Srbije Aleksandar Vučić ponovio je poziv turskom predsjedniku Erdoanu da posjeti Srbiju, ističe se u saopštenju.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.