Izvor: B92, 28.Feb.2017, 00:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Turske vlasti uhapsile novinara nemačkog "Velta"
Istanbul, Berlin -- Turske vlasti uhapsile su novinara nemačkog dnevnika "Velt" Deniza Jučela, optuživši ga za širenje terorističe propagande i podsticanje na nasilje.
Vlasti su prvo pritvorile dopisnika "Velta" 14. februara nakon što je on izvestio o hakerskom napadu na privatni nalog elektronske pošte turskog ministra energetike Berata Albajarka, preneo je Rojters.
Istanbulski sud je danas naložio Jučelu, koji ima dvojno tursko i nemačko državljanstvo, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da sudjenje čeka u zatvoru, izjavio je Rojtersu neimenovni svedok iz sudnice.
On je prvi nemački novinar koji je zatvoren od neuspelog pokušaja državnog udara u Turskoj, kada su se mediji našli na meti vlasti.
Pogledaj vesti o: Turska
Turska, uhapšen dopisnik nemačkog "Velta"
Izvor: RTS, 28.Feb.2017
. Turske vlasti uhapsile su novinara nemačkog dnevnika "Velt" Deniza Jučela, optuživši ga za širenje terorističe propagande, zbog podrške teroristickoj organizaciji i podsticanje javnosti na nasilje, izjavio je neimnovani svedok iz sudnice.












