Izvor: B92, 11.Okt.2016, 17:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Turska kritikuje Klintonovu zbog Kurda
Ankara -- Turski premijer Binal Jilrim kritikovao je kandidatkinju za Belu kuću SAD Hilari Klinton zbog izjave da će razmotriti snabdevanje Kurda oružjem u Siriji.
SAD smatraju Kurde u Siriji najefikasnijom snagom u borbi protiv Islamske države, dok Ankara kurdske snage smatra teroristima zato što su povezani s kurdskim pobunjenicima u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Turskoj.
Pitanje podrške Vašingtona Kurdima je dovelo do zatezanja odnosa dve zemlje.
Klintonova je u televizijskoj debati s Donaldom Trampom u nedelju uveče rekla da se zalaže za nastavak politike predsednika Baraka Obame o snabdevanju kurdskih snaga u Iraku i nazjačila da i mogla da razmotri i da se naoružavaju sirijski Kurdi.
Jildrim je doveo u pitanje "moralnost" borbe protiv "terorističke organizacije drugom terorističkom organizacijom".
"Zar nije Amerika naš saveznik? Zar nije naš saveznik u NATO? Zar nije naš saveznik u regionu? Šta to znači da podržava oružje oružjem", rekao je Jildrim.
Pogledaj vesti o: Hilari Klinton








