Turska: Vanredno stanje i avio-sabraćaj

Izvor: Mondo, 22.Jul.2016, 10:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Turska: Vanredno stanje i avio-sabraćaj

Da liće tromesečno vandredno stanje, proglašeno od strane predsednika Republike Turske, Redžepa Tajipa Erdogana, uticati na avio-saobraćaj u toj zemlji?

Foto: Getty Images/John Phillips

  Letovi "Turkish Airlines" letovi odvijaju se neometano i tako će se i nastaviti, saopštila je turska nacionalna avio-kompanija, koja leti na 290 destinacija >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << u 116 zemalja širom sveta.

Takođe, Ministarstvo za kulturu i turizam Republike Turske je u zvaničnom saopštenju objasnilo da vanredno stanje u toj zemlji neće ni na koji način uticati na turiste koji budu posećivali Republiku Tursku niti na svakodnevnicu turskih državljana, a takođe neće predstavljati prepreku ni za normalno funkcionisanje vazdušnog saobraćaja i međunarodna kretanja kroz Republiku Tursku.

"Ne postoji prepreka za bezbedan boravak i odmor turista u svim destinacijama i letovalištima Republike Turske", piše u saopštenju Ministarstvo za kulturu i turizam Republike Turske.

Šta kažu naši zvaničnici, da li je bezbedno putovati u Tursku ili ne, kao i da li će se vraćati novac onima koji odustanu od već uplaćenih aranžmana za tu zemlju, pročitajte u tekstu:

Novo pravilo u vezi sa putovanjima u Tursku

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.