Izvor: MozzartSport.com, 30.Okt.2020, 22:28

Revija Kasimpašinih evrogolova na obali Crnog mora (VIDEO)

Vicešampion Turske prokockao dva gola prednosti

Klimala se klupa Ediju Njutonu pre okršaja sa Kasimpašom, a nakon poraza od istanbulskog tima počela je ozbiljno da se trese. Vicešampion Turske je do 41. minuta vodio 3:1 u duelu sedmog kola turske Superlige, ali je u predstojećih 45. dozvolio rivalu da ga ponizi sa tri pogotka i da ga ga ostavi na samo jendom prvenstvenom trijumfu. Kao da nije dovoljno teško >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << bez nastupa u Evropi i najboljeg strelca Turske iz poršle sezone Aleksandra Serlota. Trabzon je dakle ispustio zalihu koja je najavljivala sigurna tri boda, u meču koji je poslovično, kada se sastaju ovi rivali, sadržao sijaset pogodaka - 3:4.

Na obali Crnog mora bilo je svega. Videli smo auto-gol, promašen penal, sedam pogodaka i dve bombe u režiji gostujućeg sastava. A Trabzonu se drugi put za pet dana desilo da ispušta vođstvo i ostaje praznih ruku.

Nije dobro počelo za vicešampiona. U osmom minutu Tirpan je raspalio po lopti tako da je golman čakir akrobatskim bacanjem uspeo samo da ulepša pogodak. Zaostatak u ranoj fazi nije demoralisao Oluju sa Crnog mora koja je do odlaska na odmor opravdala nadimak. Envakeme je aistirao Asanu za izjednačujući gol, da bi Nigerijac sa dva pogotka nagovestio da će Trabzon konačno početi da sakuplja bodove. Ali sve za šta je ekipa Edija Njutona radila od 23. do 38. minuta, raspalo se u smiraj prvog i tokom drugog poluvremena.

U 41. minutu Erdogan je iskoristio poigravanje i neopreznost protivničke odbrane da ukrade loptu i dovede svoj tim na gol deficita, Edgar Je je autogolom iz 87. minuta pogourao Kasimpašu ka pozitivnom rezultatu, pride su gosti u 58. minutu propustili priliku da realizuju penal. A onda je sudijska nadoknada donela šok za vicešampiona. Prvi pogodak na meču Tirpana bio je prelep, ali klasu ispod onoga što je u samom finišu izveo Koita. Zalepio je loptu na grudi, leđima okrenut golu, uz zagrljaj protivnika, a onda iz polu okreta raspalio sa preko 20 metara i možda i uručio otkaz Ediju Njutonu.

Jer posle poraza od Fenerbahčea pre pet dana počelo je da se spekuliše o prekidu saradnje sa engleskim trenerom, koji bi vrlo brzo mogao da postane bivši.

TURSKA 1 – 7. KOLO