Iz Srbije ka celom svetu: Turci imaju veliki plan

Izvor: B92, 05.Mar.2017, 16:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Iz Srbije ka celom svetu: Turci imaju veliki plan

Beograd -- Gotovo je izvesno da će do kraja godine četiri velike turske tekstilne kompanije doći u Srbiju i započeti posao.

Kako saznaju "Večernje novosti", reč je o firmama TYH Tekstil i "Ugur Balkuv".

Uz to, u toku su i pregovori sa još dve kompanije iz Turske. Ove poslove "doneo" je ministar trgovine Rasim Ljajić, tokom nedavne posete Istanbulu, gde je predstavio sve prednosti ulaganja u Srbiji, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali i podsticaje koji su na raspolaganju stranim investitorima.

Kako "Novosti" nezvanično saznaju, dve firme koje dolaze u toku ovog meseca već su donele odluku da investiraju u našu zemlju, i njima ostaje da izaberu između dve ili tri lokacije.

“Kompanija TYH šije za poznate svetske brendove, kao što su "Gant" i "Tomi Hilfiger"”, rekao izvor Večernjih novosti.

“Uz njih, dolazi i firma "Ugur Balkuv", obe iz Istanbula. Inače, već je izvestan dolazak "Ormo grupe" iz Burse, koja je najveći proizvođač vunice u svetu. Oni bi trebalo svoje postrojenje da otvore u Lebanu. Tokom ovog meseca, počeće i rekonstrukcija hale od 11.000 metara kvadratnih. Kada budu došli, zaposliće, za početak, oko 300 radnika”, dodaje ovaj izvor.

“Večernje novosti” pišu i da kompanija "Birlešik tekstil" iz Istanbula namerava da kupi iz stečaja fabriku u Lazarevcu. Tu će biti proizvodnja konfekcije za brendove kao što su "Dizel", "Sent Oliver", "Biba"... Namera im je da u početku u posle oko 250 radnika.

Nezvanično, ministar Ljajić pregovara s još dve kompanije, kojima su ponuđeni Vranje i Kraljevo, gde već postoje hale, koje bi bile rekonstruisane za njih.

Inače, ministar Ljajić nedavno je vodećim turskim proizvođačima tekstila, okupljenim u Odeljenju za spoljnoekonomsku saradnju Turske, rekao da Srbija ima najbolju poslovnu klimu u okruženju i najpovoljnije uslove za strane ulagače.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.