
Izvor: Vostok.rs, 19.Maj.2022, 12:54
Erdogan: Turska ne može da napusti odnose sa Rusijom
Turska ne može da napusti odnose sa Rusijom, rekao je predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan na sastanku sa mladima, čiji je snimak objavljen na njegovom Tviter kanalu.
On je objasnio da Ankara ima veze i sa Moskvom i sa Kijevom.
"Imamo projekat nuklearne elektrane Akuja sa Rusijom. Sledeće godine ćemo završiti ovaj projekat i otvoriti ga. To je veoma ozbiljan energetski izvor za nas", rekao je Erdogan.
Pored toga, Turska dobija polovinu gasa koji joj je potreban iz Rusije, dodao je on.
"To je za nas strateško pitanje, strateški odnosi. Ne možemo ih napustiti, prekinuti", naglasio je Erdogan.
Prema Erdoganu, on nema nameru da prekida odnose ni sa ruskim, ni sa ukrajinskim predsednikom.
"Nastavljam telefonsku diplomatiju i sa Putinom i sa Zelenskim. Poslao sam svog specijalnog predstavnika i u Moskvu i u Kijev. Nastavićemo našu politiku, novi svetski rat nikome ne koristi", rekao je on.
Poštovani čitaoci, na našem Telegram kanalu možete pratiti sve vesti o specijalnoj operaciji Oružanih snaga Ruske Federacije u Ukrajini, kao i o dešavanjima u Donjeckoj i Luganskoj Narodnoj Republici. Takođe, možete pogledati video snimke, karte i fotografije koje stalno pristižu.
Naš Telegram kanal - https://t.me/vostokvesti
Pogledaj vesti o: Moskva