Izvor: B92, 25.Jan.2011, 12:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Srbiji boravilo 60.000 Slovenaca
U periodu januar - novembar 2010. godine, u Srbiji je boravilo 59.829 turista iz Slovenije što je za 22 odsto više u odnosu na isti period 2009. godine, a ostvarili su 100.767 noćenja ili 18 odsto više, saopštila je Turistička organizacija Srbije povodom predstojećeg sajma turizma u Ljubljani.
Izvor: Tanjug, Blic
Aktivni odmor na selu i kratki odmor u gradovima biće deo ponude koju će Srbija predstaviti na Međunarodnom sajmu turizma "Alpe-Adria", od 27. do 30. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << januara.
Turistička organizacija Srbije (TOS) najavila je da će akcent staviti i na promociju festivala i prirode, pre svega Dunava.
Za tržište Slovenije TOS je izdao tri brošure na slovenačkom jeziku - "52 vikenda u Srbiji, "Srbija za mlade i radoznale" i „Priroda Srbije - odmor u pokretu".
TOS je zakupio i opremio izložbeni prostor veličine 90 kvadratnih metara. Na zajedničkom štandu će se predstaviti i Turističke organizacije Beograda i Vojvodine.












