Turizam i bezbednost: Gde na odmor ove godine

Izvor: N1 televizija, 10.Jun.2016, 19:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Turizam i bezbednost: Gde na odmor ove godine

Bliži se sezona godišnjih odmora, a na turističkom tržištu Srbije beleže se nova kretanja. Neke od omiljenih destinacija ranijih godina, poput Turske, Egipta i Tunisa turiste ne uspevaju da privuku ni prepolovljenim cenama, pa će građani Srbije svoj novac po svemu sudeći, ostaviti u zemljama regiona.

Grčka "ide kao alva" tvrde u prestoničkim turističkim agencijama. Na njenim obala ove godine pocrneće najviše građana Srbije. Razlog ne leži isključivo u lepotama dugih >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << peščanih plaža ili grčkom gostoprimstvu već je za putnike ta destinacija i sigurna luka.

"Ovog leta je apsolutni hit, odnosno ono što je najtraženije je Grčka i to Grčka u svim varijantama, apartmanski smeštaj, hotelski smeštaj, autobusom, sopstvenim prevozom i naravno avionom. Ove godine je recimo primetan porast rezervacija avionom. Na drugom mestu možemo da kažemo da je interesovanje za Palma de Majorku dosta dobro, s obzirom na to da je u ovoj celoj situaciji i aktuelnim dešavanjima, taj deo Mediterana, takođe, procenjen kao dosta siguran“, navodi Ljiljana Sredojević, Argus turs.

Zbog nestabilne bezbednosne situacije i potencijalne opasnosti od novih terorističkih napada putnicima stiže apel i od Ministarstva spoljnih poslova od Tunisa da se suzdrže, a za Egipat i Tursku savetuju oprez:

„Turistička područja se mogu oceniti relativno bezbednim za boravak turista. Međutim, pojedinačni incidenti u tradicionalnim centrima morskog turizma u Turskoj, koji su se ranije povremeno dešavali, ne mogu se u potpunosti isključiti. U cilju mera dodatnog opreza, preporučuje se izbegavanje prisustvovanja masovnim okupljanjima i kretanje van zona predviđenih za boravak turista“, kaže se u saopštenju MSP-a.

No, bez obzira što u katalozima turističkih agencija,Turska nije izostala, ta destinacija, tvrde u Nacionalnoj asocijaciji turističkih agencija Srbije, beleži najveći pad zainetersovanosti:

"Davati preporuku da je bilo gde sigurnije na jednom, nego na drugom mestu je nezahvalno u ovom trenutku, jer posle ovih terorističkih akata i u Briselu i u Parizu, zaista ne možemo da tvrdimo da je bilo gde sigurnije. Kada je reč o Egiptu i Tunisu, veliki broj gostiju koji je prošle godine boravio u Turskoj sada sada boravi upravo u Egiptu i Tunisu, ne samo iz Srbije, već i kada je reč o zapadnoj Evropi i Rusiji“, kaže Aleksandar Seničić.

Pre nego što se ka moru i upute, turističke organizacije podsećaju putnike da pročitaju pravilnike, šta sve preko granica Evropske unije sme da se prenese.

Izvor: N1

Nastavak na N1 televizija...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.