Izvor: B92, 21.Nov.2014, 21:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prag: Prekrečen čuveni Zid Džona Lenona
Zid u Pragu prekriven grafitima, poznat kao Zid Džona Lenona, prekrečen je u belu boju.
Mesto na kom su se okupljali turisti i simbol zapadne kulture pod nekadašnjim komunstičkim režimom, nekada je bio prekriven ljubavnim porukama i zanimljivim muralima, čak i pre smrti Lenona.
Grupa anonimnih studenata koja tvrdi da je sa praške Umetničke akademije, preuzela je odgovornost za krečenje i to na 25. godišnjicu Plišane revolucije u Češkoj, kojom je svrgnuta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << komunistička vladavina.
“Pre 25 godina pao je veliki totalitarni režim... Studenti umetničkih škola pamtiće 1989. i otvaraju prostor za nove poruke novih generacija”, stoji u saopštenju ove grupe.
Inače, pre 1989. zid su krasile protestne poruke i simboli zapadne kulture, ali su ih komunističke vlasti uporno prefarbavale, uglavnom u sivu ili maslinasto - zelenu boju.
Prolaznici i turisti su već počeli da ispisuju poruke na belom zidu.
.
.
.





