Najskuplja destinacija: Samo za one dubokog džepa

Izvor: Mondo, 12.Avg.2015, 09:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najskuplja destinacija: Samo za one dubokog džepa

Švajcarska i dalje na čelu liste najsupljih turističkih destinacija.

Foto: Thinkstock

Švajcarska je i dalje najskuplja turistička destinacija u svetu, ali je i ove godine među šest najkonkurentnijih zemalja kada je reč o turističkom sektoru, pokazuje najnovija studija Svetskog ekonomskog foruma (WEF).

Svake dve godine Svetski ekonomski formu istražuje konkurentnost u turističkoj branši prateći seriju pokazatelja, od infrastrukture do higijene, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << preko cena, do ekoloških aspekata.

Kako se navodi, Švajcarska se dobro plasira po većini kriterijuma, tako da i pored toga što je i dalje najskuplja za strane turiste, zauzima šesto mesto među turistički najkonkurentnijim zemljama, posle Španije, Francuske, Nemačke, SAD-a i Velike Britanije.

Prema studiji WEF-a, Švajcarska raspolaže odličnom infrastrukturom, kako opštom, tako i turističkom, a koristi i prednosti dobrog geografskog položaja i prelepih planinskih pejzaža. Što se tiče ekologije i održivog razvoja, ta zemlja zauzima vodeću poziciju u svetu, dodaje se u istraživanju.

Ono što urušava konkurentnost Švajcarske u turističkoj ponudi jesu - restriktivni vizni režim i visoke cene. Takođe, prema oceni istraživača, Švajcarska bi trebalo da proširi svoj turistički sadržaj na sektor zabave, uz tradicionalnu orijentaciju ka "prirodnom" turizmu.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.