Zvezda i Mega posle dramatičnih mečeva u polufinalu Kupa Koraća

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Feb.2019, 20:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde obezbedili su plasman u polufinale Triglav osiguranje Kupa Radivoj Korać, pošto su u poslednjem četvrtfinalu posle velike drame savladali Dinamik rezultatom 75:70 (13:19, 17:20, 18:19, 27:12). Crveno-beli će se za plasman u finale, u subotu u 21.00 čas boriti sa ekipom Mega Bemaksa.

Na samom startu utakmice Dinamik je parirao Zvezdi, pa i poveo u 5. minutu – 11:5, a zatim i 16:8. Crveno-beli su promašivali za tri poena nekoliko puta, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << a ekipa sa Dorćola je to kaznila, pa je u finišu prve deonice povela i sa devet poena razlike 19:10. Davidovac je pogodio za tri, pa je posle deset minuta igre na semaforu stajalo 13:19.

Tim sa Malog Kalemegdana je nastavio da greši i u uvodnim minutima druge deonice, a Dinamik je u 12. minutu ponovo imao „plus devet" – 23:14. Međutim, Zvezda se donekle probudila i mini serijom 6:0 smanjila na 20:23. Usledile su tri trojke i dvojka Dinamika za velikih „plus 12" – 36:24, u 19. minutu, dok je ekipa trenera Tomića i dalje ređala greške u napadu i nije pronalazila rešenje za čvrstu odbranu rivala. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 39:30 za Dinamik.

Treća četvrtina počela je trojkom Glišića, ali je Simanić uzvratio sa dve trojke i smanjio na 36:42. Dorćolci se nisu dali, pa su nastavili da kreiraju senzaciju i u 25. minutu napravili ogromnih 51:38. Tada je Davidovac vezao pet poena, ali je Savković uzvratio zakucavanjem i u 27. minutu je bilo 53:43 za Dinamik, a posle trojke i dvojke Vulikića i 58:45 minut pre kraja treće deonice, da bi Simanić trojkom smanjio na 48:58 pred poslednju pauzu.

Četvrtu četvrtinu otvorio je trojkom Beron, pogodio je Čović, pa Dobrić trojku, dok je Dinamik grešio, pa je u 33. minutu Zvezda prišla na 56:58. Neizvesnost se nastavila, a crveno-bele je pokretao Čović, da bi Dorćolci posle pogotka Kutlešića za tri poena ponovo poveli sa pet razlike – 63:58. Odgovorio je Davidovac trojkom, Simanić sa dva penala, pa je tri i po minuta do kraja bilo 63:63. U sledećem napadu poentirao je Kutlešić, ali je Beron položio loptu u koš dva puta zaredom, pa je na minut i po do kraja Zvezda prvi put povela u ovom meču – 67:65.

Kutlešić je pogodio trojku za 68:67, a Simanić posle sjajnog prodora vratio Zvezdi „plus jedan" na 50 sekundi pre kraja – 69:68. Novu rezultatsku klackalicu doneo je Vulikić (70:69 za Dinamik 35.5 sekundi pre kraja). Beslać je napravio nesportsku ličnu grešku na Dobriću koji je krenuo na koš 23.7 sekundi pre sirene, on je pogodio oba penala i bilo je 71:70 i lopta za Zvezdu. Đerić je faulirao Berona 19 sekundi pre kraja, a Amerikanac je bio oba puta precizan za 73:70.

Vulikić je pokušao preuranjenom trojkom da donese produžetak, njegov promašaj uhvatio je Beron, koji je ponovo fauliran. Ponovo je bio precizan oba puta i Zvezda je kroz neočekivanu dramu stigla do polufinala.

Mega posle drame bolja od Borca

U trećem četvrtfinalnom meču Triglav osiguranje Kupa Radivoj Korać, košarkaši Mega Bemaksa savladali su u izuzetno dramatičnom meču, u kome su u 26. minutu imali minus od 18 poena razlike, ekipu Borca 73:69 (10:13, 16:23, 21:22, 26:11)i obezbedili polufinale.

Borac je vrlo dobro otvorio utakmicu šutevima sa distance, pa je posle četiri minuta igre bilo 10:3 za Čačane. Mega je ređala promašaje, a i Čačane su stali u realizaciji, pa je u prvoj četvrtini ukupno postignuto samo 23 poena (10:13).

Druga deonica otvorena je u istom ritmu, sa dosta promašaja na obe strane, ali su Čačani pogodili četiri trojke pa su u 15. minutu poveli sa 27:16. Ekipa trenera Arsića držala je desetak poena prednosti sve do 19. minuta, kada su Beograđani smanjili na „minus šest" (26:32), a na poluvremenu je bilo 36:26 za Borac.

Čačani su odlično otvorili drugo poluvreme, Ilija Đoković i Radovan Đoković su postigli po dve trojke i jednu dvojku, pa je Borac imao velikih 52:34 u 26. minutu. Mega je imala odgovor, pa se mini serijom 8:0 vratila u meč za samo dva minuta – 42:52, a na poslednji odmor Čačani su otišli sa „plus 11" – 58:47.

Ipak, posle trojke Ašćerića i dva poena Stanića, u 33. minutu ponovo je sve bilo otvoreno – 55:58. Borac je u tim momentima ušao u seriju grešaka, a Fundić je pet i po minuta pre kraja smanjio na 57:58, a Mišković sa dve trojke i dvojkom doneo Megi potpuni prekokret i prednost 67:61 (37. minut). Ilija Đoković je vratio nadu Čačanima sa četiri vezana penala dva i po minuta pre kraja – 67:65.

S druge strane, pogodili su Ratkovica i Ašćerić, pa su Beograđani 1:53 pre kraja digli na velikih 72:65. Drama se nastavila posle sjajnog prodora Ilije Đokovića (72:67), pa rampe Majstorovića, ali je tada isti igrač Borca promašio trojku. Poslednju šansu Čačanima doneo je polaganjem Radovan Đoković, pa je 18 sekundi pre kraja Mega imala loptu i tri poena prednosti – 72:69. Usledio je faul Borca, Ašćerić je promašio oba penala, ali je Ilija Đoković nerezonski šutnuo trojku i promašio obruč, pa je sve bilo rešeno.

Čačani su pokušali da dođu do nove prilike faulom, ali je Mišković jednom bio siguran i stavio je devet sekundi pre kraja tačku – 73:69.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...