Si Đinping čestitao Nikoliću​ rođendan

Izvor: NoviMagazin.rs, 15.Feb.2017, 20:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Si Đinping čestitao Nikoliću​ rođendan

Kineski predsednik Si Đinping čestitao je danas rođendan predsedniku Srbije Tomislavu Nikoliću, saopštila je Nikolićeva pres služba.

Si je u čestitki pored "dobrog zdravlja i puno sreće" Nikoliću, naveo da je u junu prošle godine imao uspešnu državnu posetu Srbiji tokom koje je "u potpunosti doživeo prijateljska osećanja prema kineskom narodu".

"Sa radošću sam primetio da se među zemljama centralne i istočne Evrope najbolje pokazalo stalno produbljivanje >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << sveobuhvatnog strateškog partnerstva izmedu Kine i Srbije i neprekidno proširivanje praktične saradnje u svim oblastima", navodi se u saopštenju i dodaje da Si očekuje Nikolića u poseti Pekingu.

Nikolić, rođen 15. februara 1952. godine u Kragujevcu, danas je napunio 65 godina. Predsednik Srbije je od 2012. godine kada je u drugom krugu izbora pobedio kandidata Demokratske stranke Borisa Tadića.
Pogledaj vesti o: Tomislav Nikolić

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.